inkumu inkum Hakkında Bilgi ve inkumu Fotoğrafları inkum - inkumu Resimleri inkum

Muzaffer CELLEK Yeni Yazı: Deneme

  Bartın Hakkında
  Bartın Tarihi
  Bartın Çevresi
  Bartın ve Turizm
Amasra
Çakraz
Güzelcehisar
İnkumu
Kurucaşile
Mugada
Ulus
Otel - Pansiyon
  Btv & Radyo Canlı
  Bartın Kültürel
  Fotoğraf Albümü
  Bartın Üniversitesi
  Bartın Videoları
  Bartın Haritaları
  Sel Afetleri
  Muzaffer Cellek
  Bartın Canlı Yayın
  Bartın Haberleri
  Bartın Medyası
  Cenaze İlanları
  Valilik - Belediye
  Canlı Chat - Sohbet
  İletişimİstanbullu zenginin yazın "Ada"sı, "Bayramoğlu'"su "Silivri"si, "Boğaz"ı varsa,Bartınlının neredeyse tamamının kalbinde İnkumu vardır.Yaz gelince neredeyse tüm Bartın İnkumu'na göç eder.Irmak boyu yemyeşil doğanın içinden geçen asfalt 15 kilometre yolun sonunda upuzun plajın arkasındaki dağın dibine sığdırıvermişler Bartınlılar yazlık evleri.


Bartınlılar kendilerine kızıyorlar bir beton yığını yarattık diye.Neyse ki onlar İstanbullulardan daha akılcı davranıp hiç olmazsa doğal plajın ırzına geçmeyip geride durmuşlar.İnkumu'nda Bartınlılar yaz keyiflerini yaşıyorlar denize girip, balık yiyip, rakı içerek...


Kilometrelerce yol gidip Akdeniz sahillerinde otel pansiyon köşelerinde sürünmeye ihtiyaçları yok.Sirkeci'deki işyerinden Boğaz'daki yalısına giden işadamının İstanbul trafiğindeki sürüngenliğine katlanmalarına ise hiç gerek yok.Şu andaki haliyle her ne kadar Bartınlılar "Beton Yığını" deseler de İnkumu şirin ve güzel.Daha fazla bina yapmazlarsa ne ala...İnkumu tertemiz bir sayfiye kasabası.


İnkumu plajı, Bartın il merkezine 15km uzaklıkta ve kuzeyde, Batı Karadeniz'in eşsiz güzelliklerine sahip bulunan bir turizm ve tatil cennetidir.3 Km. uzunluğundaki kıyı şeridi kum, pırıl pırıl bir deniz, yamacında yemyeşil çam ormanlarıyla kaplıdır.


Yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgi gösterdiği bu tatil beldesi gerek doğa güzellikleri, gerekse denizin temiz oluşu nedeniyle bölgenin turizminde her geçen yıl bir hareketlilik, canlanma göstermektedir.

  2010 EYLÜL - İNKUMU FOTOĞRAFLARI


  2009 TEMMUZ - İNKUMU FOTOĞRAFLARI


  Mustafa Çetinkaya  - İnkumu Fotoğrafları


Fotoğraflar Bartin74.Net, Kurtuluş Kaptan, Mustafa Çetinkaya ve Banu Tuncel'e Aittir

[ Açılış Sayfası Yap ] - [ Favorilere Ekle ] - [ Arkadaşına Gönder ] [ Yukarı Çık ]